Op het Bretons platteland, omringd door natuur, vind je camping La Ferme de Penquelen. Hier kampeer je in tenthuisjes bij een biologisch melkveehouderij. Vanaf je veranda heb je zicht op de grazende koeien. De kinderen spelen graag in de boomhut.
Op het grote terrein vind je een aantal type tenthuisjes voor de verhuur. Er zijn geen kampeerplaatsen. Wie durft er eens een paar dagen back to basic te gaan zonder wifi en elektriciteit? De huisjes zijn geschikt voor 4 of 6 personen en zijn zo sfeervol ingericht. Nog nooit was koken op een houtkachel zo een leuke uitdaging. Meteen lekker warm trouwens. Hout voor de houtkachel ligt bij aankomst al voor je klaar, net als een welkomstpakket en opgemaakte bedden.
Door de kleinschaligheid heb je de unieke kans om eens te leren hoe je koeien melkt. Of hoe je ezels eigenlijk verzorgd. Vervolgens kun je er een ritje mee maken. De eigenaren zijn super vriendelijk en zijn trots op hun bedrijf, dat ze graag laten zien. Ze maken graag Crêpes (dunne pannenkoekjes) voor hun gasten. Bestel eens een compleet pakket om boerensoep of boerenstoofpot te maken. Bijzonder om dit buiten met elkaar te doen. Maak je het jezelf graag een avond gemakkelijk loop dan langs de boerderijwinkel. Probeer zeker de lokale cider en de huisgemaakte appelsap.
Het dichtstbijzijnde dorp dat je tegen gaat komen is meteen een hele mooie: Scaer. Bekend om zijn vele kapelletjes. Ga er zeker eens kijken. De streek waarin deze boerencamping ligt het de Finistère. Een landelijke streek dat onderdeel uitmaakt van Bretagne. Je kunt binnen 30 minuten aan de mooie Bretonse kust zijn. Vanaf de camping kun je heerlijke fiets- en wandeltochten maken. Ook mountainbiken of paardrijden behoort tot de mogelijkheden.