Het Hemelvaart en Pinksterweekend zijn misschien wel de populairste kampeerweekenden voor campings in Nederland. Wie een plekje wil bemachtigen moet er vaak op tijd bij zijn. Vooral kindercampings met veel faciliteiten zoals een overdekt zwembad, indoorspeeltuin en animatie zijn erg populair. Dit is natuurlijk ook omdat het weer in deze perioden nogal wisselvallig kan zijn. Tijdens deze weekenden bieden de campings vaak Hemelvaart en Pinksterarrangementen voor een aantrekkelijke prijs.
Voor wie beide weekenden wilt kamperen kan je vaak ook HePI arrangementen (Hemelvaart én Pinksterarrangement) boeken. De week tussen Hemelvaart en Pinksteren laat je dan gewoon je caravan staan. Dat scheelt een hoop gesleep met spullen.
Ben jij op zoek naar een leuke camping voor het Hemelvaart- of Pinksterweekend? Wij hebben een lijstje met leuke familie- en kindercampings in Nederland voor je samengesteld. Al deze campings hebben Hemelvaart en Pinksterarrangementen.
Al meermaals bekroond als beste camping van Nederland: Camping de Kleine Wolf. Deze 5 sterren familiecamping ligt in het Overijsselse Stegeren in het populaire Vechtdal. Naast kampeerplaatsen vindt je op de Kleine Wolf ook diverse accomodaties. Er is een overdekt zwembad, buitenbad en diverse glijbanen.
Bij goed weer kunnen de kinderen lekker spelen met zand en water bij het zandstrand. Over de hele camping zijn diverse speeltuinen. Ook is er een gezellige binnenspeeltuin, diverse restaurants en natuurlijk uitgebreide animatie.
5 sterren familiecamping Ackersate ligt op de rand van de Veluwe. Op dit vakantiepark hoef je je geen minuut te vervelen. De waterratten kunnen zich vermaken in het overdekte zwembad met meerder superglijbanen en het speelse kinderbad. Bij goed weer kan je ook zwemmen in het grote buitenbad met stroomversnelling.
In 2026 opent er een nieuw spraypark bij het zwembad. Naast uitgebreide animatie is er ook een trampolinepark, indoorspeeltuin en natuurlijke diverse buitenspeeltuinen. Op Ackersate vindt je diverse restaurants en een supermarkt.
Winnaar van Camping van het Jaar 2026 is vakantiepark de Beerze Bulten, een absolute topcamping in Nederland. Naast kampeerplaatsen kan je ook diverse accomodaties boeken zoals luxe lodges. Wie graag luxe kampeert kan kampeerplaatsen met privésanitair boeken. Ook op deze camping komen zwemliefhebbers weer volledig aan hun trekken in het overdekte zwemparadijs met glijbanen.
Buiten vindt je een gloednieuw spraypark en buitenbad met glijbanen. Wie vaker bij de Beerze Bulten is geweest kent het indoorspeelparadijs het Giga Konijnenhol. Op de Beerze Bulten vindt je uitgebreide animatie en een heus theater met zelf geproduceerde musicals. Ga gezellige bowlen, geniet van de wellness of ga uit eten in een van de restaurants.
Een stukje zuidelijker in het Limburgse Roggel, vindt je vakantiepark de Leistert. Wederom een 5-sterrenfamiliecamping en tevens bungalowpark die barst van de faciliteiten voor families. Er zijn meerdere indoor speeltuinen, je kan zelf een kampeerplek met speeltoestel boeken! Zwemmen kan in het grote subtropische zwemparadijs met diverse glijbanen en kinderbad.
Met een beetje geluk kan je met Hemelvaart of Pinksteren al zwemmen in het verwarmde buitenbad of lekker spelen met water in de waterspeeltuin. De Leistert biedt uitgebreide animatie voor kinderen en volwassenen. Je kan ook gezellig gaan bowlen met je gezin nadat je uit eten bent geweest in een van de restaurants op het park.
Een van de grootste trekpleister van Vakantiepark TerSpegelt is het indoor zandspeelparadijs het Sterrenstrand. In deze enorme zand en waterspeeltuin vermaken je kinderen zich vast uren op een van de vele speeltoestellen. Je loopt vanuit deze speeltuin gelijk door naar het binnenzwembad met diverse glijbanen en een kinderbad.
In 2026 opent een gloednieuw centrumgebouw aar je een restaurant, supermarkt, bowlingbaan, bar en knutselwerkplaats vindt. Op het park vindt je diverse speeltuinen, een pumptrack, minigolf en recreatieplas waar van alles wordt georganiseerd. Naast kampeerplekken kan je ook diverse accommodaties huren.

Aan het riviertje de Regge in het Overijsselse plaatsje Zuna vindt je vakantiepark Mölke. Dit 5 sterren vakantiepark verhuurt diverse luxe wellness accomodaties en natuurlijk ook kampeerplekken.|
Bij minder weer kan je lekker gaan zwemmen in het overdekte zwembad met peuterbad, of laat de kinderen heerlijk spelen in de binnenspeeltuin. Gooi samen een balletje op de bowlingbaan of ga uit eten in een van de restaurants op het park.
In de streekwinkel kan je terecht voor je dagelijkse warme broodjes en verse streekproducten. Wie een groepsaccommodatie zoekt voor Hemelvaart of Pinksteren heeft op vakantiepark Mölke diverse mogelijkheden waaronder diverse boerderijen met zelfs sauna's en hottubs.
In het Overijsselse Vechtdal vindt je diverse 5 sterren familiecampings, zo ook camping 't Veld in Rheeze.
Uniek voor deze camping is dat deze familiecamping nog geen 100 kampeerplaatsen heeft en toch over de faciliteiten van een groot vakantiepark beschikt. Ook zijn er diverse accomodaties te huur, van eenvoudige pods tot luxe strandchalets met hottub.
In het overdekte zwembad vindt je een super waterglijbaan met tijdregistratie en een gezellige kinderbad. Met goed weer kan het dak én de wanden worden geopend en zwem je dus alsnog buiten. Direct naast een van de restaurants vindt je een indoorspeeltuin met speciaal peuterafdeling. Natuurlijk vindt je verspreid over het terrein ook diverse speeltuinenen en een speelstrandje.
Gelegen in Noord Limburg vindt je camping Beringerzand. Een fijne familiecamping met kampeervelden en diverse accommodaties. Je kinderen zullen vast niet uitgepraat raken over het treintje dat meerdere malen per dag over het park rijdt. Er is een binnen- en buitenzwembad en een overdekte speeltuin gelegen aan het centrale plein.
Op de kampeervelden met leuke namen zoals het Brecht Vlecht veld, Kobus Kluns en Ab Knieflap veld vindt je overal speeltuinen. Je kan diverse soorten accommodaties huren zoals luxe lodgetenten en knusse paaltenten. Er zijn diverse horeca gelegenheden op het park en een campingwinkel voor je dagelijkse benodigdheden en warme broodjes.
Niet lang geleden opende camping en vakantiepark Ommerland een compleet vernieuwd binnenzwembad met glijbanen en een peuterbad. Bij goed weer kan je ook lekker zwemmen in het buitenbad en het waterspraypark. Paardenliefhebbers kunnen hun hart ophalen op deze camping, want je vindt er een manege en diverse activiteiten rondom paarden en pony's. Wat dacht je van je eigen verzorgpony tijdens je vakantie!
Geen fan van paarden, geen probleem. In de indoorspeeltuin vermaken je kinderen zich vast, laat je zelf heerlijk verwennen in de beautysalon of ga lekker uit eten. Durfals kunnen zicht uitleven in het klimbos, de paintball area of gaan boogschieten. Op Ommerland kan je diverse accommodaties huren waaronder luxe bungalows met sauna of compleet ingerichte tenten.
Wanneer je kamperen met Hemelvaart en Pinksteren misschien nog wat te koud vindt, kan overwegen een accommodatie te boeken op een vakantiepark. Neem bijvoorbeeld vakantiepark Westerbergen in Drenthe.
Op dit vakantiepark kan je diverse accommodaties boeken zoals een plaggenhut, bosbungalow of wat dacht je van een XXL Boomhut mét jacuzzi!
In het moderne entertainmentcentrum vindt je bowlingbanen, een indoor klimpark en speelparadijs. Er is naast een outdoor spraypark en zwembad ook een binnenbad met peuterbad. Het recreatieteam organiseert tijdens Hemelvaart en Pinksteren dagelijks diverse activiteiten. Visliefhebbers kunnen een accommodatie aan de visvijver huren en vanaf hun eigen terras een hengeltje uitgooien,
Vakantiepark Samoza, het klinkt tropisch. Maar dit vakantiepark ligt het midden van de Veluwse bossen in het plaatsje Vierhouten. Wederom een camping die uitermate geschikt is voor paardenliefhebbers. Hier kan je namelijk een stal huren voor je eigen paard zodat je tijdens je Hemelvaart of Pinksterweekend lekker de bossen in kan. Dit vakantiepark heeft weer een fantastisch binnen- en buitenzwembad met een heleboel geweldige glijbanen, peuterbad en spraypark.
In 2025 kregen ze zelfs de ANWB titel Camping met het mooiste zwembad in Nederland! Zowel binnen als buiten vindt je diverse speeltuinen en het animatieteam vermaakt je kinderen de hele dag door. Er is een groot restaurant met terras welke op de speeltuin uitkijkt, snackbar en supermarkt.
In de Achterhoek vindt je familiepark Marveld, een vijfsterren camping en vakantiepark met uitgebreide faciliteiten. In subtropisch zwemparadijs met wel 10 glijbanen, buiten wildwaterbaan, crazy cone en space bowl. Op dit vakantiepark vindt je zelfs een hotel met luxe appartementen. Wil je lekker sportief bezig zijn tijdens Hemelvaart of Pinksteren, ga dan bowlen, padellen of tennissen. Of laat je in de watten leggen in de wellness.
Dagelijks (in het hoofdseizoen) rijdt er een treintje vanaf het park door de omgeving. De 2 parkmascottes Teun en Pleun en het animatieteam zorgen dagelijks voor vermaak van de kinderen. Er zijn maar liefst 5 verschillende restaurants op het park, daarnaast is er ook een ijssalon en snackbar.
Je Hemelvaart of Pinksterweekend doorbrengen op de Waddeneilanden? Dan is vakantiepark de Krim op Texel misschien wel wat voor jou. Na de oversteek met de veerboot strijk je neer op je kampeerplek of de door jouw gehuurde accommodatie. Je komt tijd te kort op dit vakantiepark, want er zijn zoveel faciliteiten. En natuurlijk is er ook zoveel te doen op Texel!
Huur een kampeerplek of accommodatie. Er is een groot overdekt zwembad met glijbanen en wildwaterbaan. Spraypark en kinderbad. Naast een uitgebreid animatieprogramma is er ook een indoorspeeltuin, glow in the dark midgetgolfbaan, bowlingbaan en fitnesscentrum. Daarnaast is er op Texel ook heel veel te beleven met Hemelvaart en Pinksteren.
Kamperen met Hemelvaart en Pinksteren is erg populair. Misschien wel een van de drukste periodes voor Nederlandse campings. Dit komt omdat heel het land die dagen vrij is en er graag op uit wil in het voorjaar. In de zomervakanties zijn de vakantieperiodes veel meer verspreid en gaan ook veel mensen naar het buitenland op vakantie.
Veel campings en vakantieparken bieden diverse Hemelvaart-arrangementen en Pinksterarrangementen aan, of zelf Hemelvaart&Pinksterarrangementen (HePi arrangementen). Wanneer je onzeker bent of het goed weer is in mei, en misschien dus nog te fris of te nat om te gaan kamperen, kan je ook overwegen een huisje of bungalow te boeken tijdens Hemelvaart en Pinksteren. Keus genoeg, maar je moet er op tijd bij zijn!